بهترین کتاب های دنیا

کتاب‌ها، چنان قدرتی دارند که به یک آن، ما را از جایمان، در یک پروژه‌ی سخت کاری یا روابط اجتماعی فرسایشی، جدا کنند و به سرزمینی ببرند که نوید آرامش یا هیجان می‌دهد. از فراز و نشیب‌های مطمئن داستان‌های کلاسیک انگلیسی مثل غرور و تعصب گرفته، تا وحشت رخنه کرده در راهروهای وزارت عشق در رمان ۱۹۸۴. سوال اینجاست که اگر تا به حال سراغ کتاب‌ها نرفته‌ایم یا دل نداده‌ایم به غرق شدن در جریانشان، باید از کجا شروع کنیم؟ شاید اولین کاری که باید انجام دهیم، پیدا کردن یک لیست راهنما از کتاب‌هایی است که آن‌قدر تاثیرگذار بوده‌اند که همیشه در لیست بهترین‌های مردم در سراسر تاریخ ادبیات قرار گرفته‌اند و باید آن‌ها را خواند.

بهترین کتابهای جهان در این مطلب لیست شده است. معیار انتخب ارزشمندترین کتابهای دنیا میزان فروش آنها بوده است. قبول دارم که شاید معیار خوبی نباشد، ولی برای معرفی بهترین کتابهای دنیا برای مطالعه، بهترین معیاری است که می‌توانستم انتخاب کنم.

این مطلب دو بخش دارد:

در بخش اول، بهترین کتاب های دنیا بر اساس میزان فروش آنها (و البته موجود بودن آنها در ایران) لیست شده است. در این بخش بعد از معرفی کتابهای پرفروش، بهترین کتابهای جهان از میان آنها که چندجلدی هستند را هم لیست کرده‌ام.
در بخش دوم هم به سراغ معرفی بهترین کتابهای دنیا بر اساس موضوعات مختلف رفته‌ام. حتما آنها را هم ببینید.
برای ارائۀ لیست پرفروش‌ترین کتابهای دنیا، کتابهای مذهبی را درنظر نگرفتم، این کتابها (مثل قرآن و انجیل) قطعا فروش بیشتری از کتابهای این لیست دارند.

ضمنا اگر به دنبال دانلود بهترین کتابهای جهان یا شنیدن نسخه صوتی آنها هستید، بعد از عنوان هر کتاب، لینک نسخه الکترونیک و نسخه صوتی را هم قرار داده‌ام.

شما را نمی‌دانم، اما همچنان انتخاب اول من برای خواندن کتاب، نسخه کاغذی است. لذت ورق زدن کتاب کاغذی برای من چیز دیگری است. لینک تهیه نسخه کاغذی هم قطعا وجود دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر چاپ و خرید کتاب با شماره ۰۹۱۲۴۵۰۶۳۵۹ تماس بگیرید

 

بهترین کتاب های دنیا بر اساس میزان فروش

 

۱- دن کیشوت (بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: میگل سروانتس

دن کیشوت نجیب‌زاده‌ای است میانسال که شب و روز کتاب و داستان های پهلوانی و قهرمانی را می‌خواند و همهٔ کتاب‌ها در این زمینه را خوانده است.

او همهٔ قهرمانان و شوالیه‌ها را می‌شناسد و از ماجرا‌های آن‌ها با خبر است.

دن کیشوت در زمانی زندگی می‌کند که دیگر دوران پهلوانی به سرآمده و قهرمان به نامی مطرح نیست، به همین دلیل تصمیم می گیرد که کلاه‌خود بر سر بگذارد و شمشیر به دست بگیرد و سوار بر اسب ناتوان خودش عدالت را در دنیا برقرار کند و حامی مظلومان باشد.

اگر به دنبال خواندن آثار قهرمانی هستید ولی از سبک‌های تکراری خسته شده‌اید. این کتاب که یکی از بهترین کتاب های دنیا است قطعا نگاه تازه‌ای را در شما برانگیخته خواهد کرد.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر چاپ و خرید کتاب با شماره ۰۹۱۲۴۵۰۶۳۵۹ تماس بگیرید

 

۲- داستان دو شهر (بیش از ۲۰۰ میلیون نسخه فروش)

 

نویسنده: چارلز دیکنز

داستان دو شهر روایت دختری به نام «لوسی» است که در جریانات انقلاب فرانسه به دنبال پدر خود می‌رود، او را در اتاقی زیر شیروانی پیدا کرده و در وضعیت اسف‌باری با او مواجه می‌شود و در نهایت با پدرش به انگلستان سفر می‌کند.

«لوسی» در این بین با زندانی سیاسی به نام «چارلز دارنی» که یک نجیب‌زادهٔ فرانسوی است، آشنا می‌شود و به کمک وکیل مدافع چارلز  برای آزادی او تلاش می‌کنند.

اگر به دنبال خواندن رمانی هستید که در بستر انقلاب فرانسه شکل گرفته و حاوی نگرش‌های جالب و هیجان انگیز باشد، این کتاب یکی از بهترین کتاب های این سبک است و قطعا برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود .

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر چاپ و خرید کتاب با شماره ۰۹۱۲۴۵۰۶۳۵۹ تماس بگیرید

 

۳- ارباب حلقه‌ها (بیش از ۱۵۰ میلیون نسخه فروش)

 

نویسنده: جی آر آر تالکین

کمتر کسی است که با این اثر آشنا نباشد؛ ارباب حلقه‌ها یکی از جذاب‌ترین آثار تخیلی است که با یکی دو جمله نمی‌توان به عظمت این اثر اشاره کرد و به ساعت‌ها نقد و بررسی نیاز دارد.

پیشنهاد ما به شما این است که خودتان را درگیر این اثر کنید، آنگاه است که متوجه خواهید شد که آیا این اثر برای شماست و یا خیر.

شاید بد نباشد که با دیدن فیلم‌هایی که از این اثر فوق‌العاده ساخته شده شروع کنید و ببینید آیا به این سبک علاقه دارید و یا خیر.

البته احتمالا جوابش مشخص است و قطعا به سراغ این اثر که یکی از بهترین کتاب ها است خواهید آمد 😊

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر چاپ و خرید کتاب با شماره ۰۹۱۲۴۵۰۶۳۵۹ تماس بگیرید

 

۴- شازده کوچولو (بیش از ۱۴۲ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: آنتوان دوسنت اگزوپه ری

اگر به دنبال کتابی هستید که مفهوم جدیدی از دوستی و مفاهیم زیبای زندگی را در شما زنده کند این این انتخاب قطعا یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود.

خواندن این کتاب همچون آب دادن به نهالی زیبا در وجودتان خواهد بود که نهایتا ثمرش را خواهید دید.

اگر بگویم که این اثر، بهترین کتاب جهان است واقعا بیراه نگفته‌ام، کتاب‌های زیادی وجود دارند که ما را سرگرم می‌کنند ولی این کتاب؟ این کتاب قطعا زندگی‌عوض‌کن است.

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر چاپ و خرید کتاب با شماره ۰۹۱۲۴۵۰۶۳۵۹ تماس بگیرید

 

۵- هری پاتر و سنگ جادو (بیش از ۱۰۷ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: جی. کی. رولینگ

این روز‌ها تقریبا همه با این اثر آشنا هستن و حداقل یکبار نام این اثر به گوششان خورده است.

اما شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که چرا این اثر این قدر محبوب است؟

پاسخ‌اش گرچه شاید به این سادگی هم نباشد ولی می‌توان به صورت خلاصه گفت که پاسخ در علاقه‌ٔ ما آدم‌ها برای داشتن زندگی جالب‌تر و زیباتر با امکانات بیشتر است و هری پاتر اثری است که این امکان را به ما می‌دهد.

هری پاتر و سنگ جادو دربارهٔ پسری ۱۳ ساله است که متوجه می‌شود به دنیای دیگر تعلق دارد. او نهایتا به مدرسهٔ هاگوارتز که مدرسه‌ای‌ست برای همهٔ بچه‌هایی که مثل او هستند می‌رود تا بتواند به درستی از توانایی‌های خود استفاده کند.

در اولین کتاب از مجموعه هری پاتر ، هری با مدرسه و دوستانش آشنا می‌شود و در نهایت سنگی شگفت انگیز را پیدا می‌کند اما مشکلاتی را برایش به وجود می‌آورد.

همهٔ کسانی که با اثر هری پاتر آشنایی دارند و یا حداقل یک بار فیلم های ساخته شده از این اثر را دیده اند قطعا به این نکته اشاره خواهند کرد که زندگی آنها به دو قسمت قبل و بعد از آشنایی با این اثر فوق‌العاده تقسیم شده است چراکه این اثر یکی از بهترین کتاب های جهان است.

اگر می‌خواهید بدانید که آیا این اثر به عنوان یکی از  بهترین کتاب ها برای شما مناسب است یا خیر بهترین کار این است که خودتان را با آن درگیر کنید، فیلم‌هایش را ببینید و … واقعا چاره‌ای نیست.

نه با یک جمله و نه حتی یک صفحه نقد و نظر هیچ وقت شما را به نتیجه نخواهد رساند. پس فقط امتحانش کنید 😊

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر چاپ و خرید کتاب با شماره ۰۹۱۲۴۵۰۶۳۵۹ تماس بگیرید

 

۶- و سپس هیچکس نبود (بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه فروش)

نویسنده: آگاتا کریستی

اگر علاقه‌مند به خواندن کتاب‌های رازآلود معمایی هستید قطعا این کتاب یکی از بهترین انتخاب‌ها خواهد بود.

در این کتاب شاهد این هستیم که افراد یکی یکی و به صورت راز‌آلودی حذف می‌شوند.

چه کسی قاتل است؟ ماجرای پشت پردهٔ این قضیه چیست؟ در نهایت چه خواهد شد؟

چرا این کتاب اینقدر پرفروش است؟ شاید به این دلیل که نویسنده به شیوهٔ هنرمندانه‌ای این ماجرا را مکتوب کرده که با خواندن آن میخ‌کوب می‌شویم.

 

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر چاپ و خرید کتاب با شماره ۰۹۱۲۴۵۰۶۳۵۹ تماس بگیرید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما

Secured By miniOrange