چاپ کتابهای درسی – چاپ کتاب علمی و درسی

چاپ کتابهای درسی – چاپ کتاب علمی و درسی

چاپ کتاب علمی و درسی موضوع این مقاله از سایت انتشارات متخصصان میباشد، شاید به جرات بتوان گفت کتاب های درسی و علمی بیشترین میزان چاپ را نسبت به سایر موضوعات کتاب در کشور ما به خود اختصاص میدهند و دلیل آن هم حضور دانش آموزان و دانشجویان در سیستم آموزش و پرورش کشور و مطالعه روزانه کتاب های علمی و درسی است؛ حال در این مقاله نشر متخصصان به عنوان یکی از بهترین ناشران چاپ کتاب در چند سال اخیر شما را با فرآیند چاپ کتاب های علمی و درسی به طور کامل آشنا میکند، پس تا انتها همراه ما باشید.

چاپ کتاب های آموزشی : علمی و درسی

وقتی صحبت از کتاب های آموزشی میشود، هدف ما فقط کتاب های آموزشی در مدارس و دانشگاه ها نیست، بلکه امروز برای هر کار فنی و هنر و زبانی میتوانید از کتاب های آموزشی برای خودآموزی خود به صورت مستقل استفاده کنید، اگر آمار سری به کتاب فروشی های شهر خود بزنید خواهید دید که برای هر چیزی که به ذهنتان خطور میکند کتابی جهت آموزش وجود دارد، از این رو نشر متخصصان در این زمینه نیز به نویسندگان و اهالی اهل فن برای نوشتن و چاپ تجارب خود در قالب کتاب کمک خواهد کرد.

چاپ کتاب علمی و درسی

چاپ کتاب های علمی معمولا توسط دانشجویان مقاطع دکترا و همچنین اساتید دانشگاهی انجام میشود و معمولا این افراد برای تقویت رزومه خود تصمیم میگرند مقالات و پایان نامه خود را چاپ کرده و به صورتی یک کتاب درآورند که حالا انتشار این کتاب در تیراژ کم یا زیاد بستگی به نویسنده و پژوهشگر اثر دارد و خدمات تبدیل پایان نامه به کتاب از این رو بسیار مورد توجه میباشد.

چاپ کتاب علمی فوری و در کمترین زمان

چاپ کتاب علمی در کمترین زمان و به صورت فوری یکی دیگر از خدمات مهم و  علمی و پژوهشی انتشارات متخصصان می‌باشد، دلایل مختلفی برای چاپ کتاب علمی و درسی وجود دارد که در ادامه آنها را برایتان توضیح خواهیم داد، اولین و مهم ترین علت برای چاپ دلیل انتقال افکار بین افراد مختلف و از نسلی به نسل دیگر است.

در چاپ کتاب و سایر آثار علمی دیگر شاید مهمترین اتفاقی که رخ می‌دهد آن است که عقاید مختلف و برداشت‌ها از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود و این انتقال افکار می‌تواند باعث به وجود آمدن گفتمان‌های مختلف و با ارزشی شود؛ دلیل دیگری که اهمیت چاپ کتاب علمی را بالا میبرد، بالا رفتن جایگاه اجتماعی مولف کتاب و تقویت رزومه و اعتبار وی میباشد.

موضوعات چاپ کتاب علمی

چاپ کتاب علمی و درسی در انتشارات متخصصان در موضوعات مختلفی صورت میگیرد که در ادامه سعی کرده ایم بهترین و پرمخاطب ترین موضوعات را برای شما عزیزان لیست کنیم:

 • چاپ کتاب علمی در زمینه روانشناسی گرایش صنعتی و سازمانی
 • چاپ کتاب علمی در زمینه های مهندسی
 • چاپ کتاب علمی در زمینه های پزشکی و پیراپزشکی
 • چاپ کتاب علمی در زمینه های آموزش زبان انگلیسی و فرانسه و آلمانی
 • چاپ کتاب علمی در زمینه مکانیک گرایش سیالات
 • چاپ کتاب علمی در زمینه کنکور ارشد و دکترا
 • چاپ کتاب علمی در زمینه بیوشیمی بالینی و ایمونولوژی
 • چاپ کتاب علمی در زمینه پژوهشگری و جامعه شناسی
 • چاپ کتاب علمی در زمینه تکنولوژی آموزشی
 • چاپ کتاب علمی در زمینه کودکان استثنایی
 • چاپ کتاب علمی در زمینه  علوم سیاسی
 • چاپ کتاب علمی در زمینه کتابداری
 • چاپ کتاب علمی در زمینه حقوق بین الملل
 • چاپ کتاب علمی در زمینه میکروبیولوژی
 • چاپ کتاب علمی در زمینه مشاوره خانواده

چاپ و نشر کتابهای درسی ایران 

خدمات چاپ نشر کتاب های درسی به ویژه کتاب های مختص کنکور در کشور ما بسیار زیاد انجام شده و هرساله به تعداد برندهایی که در زمینه چاپ کتاب کنکوری مشغول به کار هستند، افزوده میشود و تمام این موسسات کنکوری برای چاپ کتاب ها و جزوات خود که معمولا شامل جزوات زیست شناسی، جزوات شیمی، جزوات فیزیک و ریاضی میشود نیاز به همکاری با انتشارات های معتبر کشور را دارند و خوشبختانه نشر متخصصان در این زمینه نیز با شرایط لازم برای همکاری را فراهم نموده است.

 

چاپ کتاب درسی دبیرستان

کتاب های درسی و کمک درسی مقطع راهنمایی و دبیرستان که شامل مقطع هشتم، هفتم، نهم، یازدهم و دوازدهم میشود نیز در صورت همکاری مدرسین این دوره ها با انتشارات ما انجام میپذیرد، حتی میتوانید کتاب ها را به صورت کم و محدود و صرفا برای دانش آموزان مدرسه ها مورد نظر خود به چاپ برسانید تا در دسترس همگان قرار نگیرد.

چاپ کتاب علمی  و درسی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰

همان طور که میدانید، هم اکنون در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ تحصیلی قرارداریم و مدارس و دانشگاه های کل کشور آموزش خود را در سال جدید آغاز کرده اند و باتوجه به شیوع ویروس کرونا و مجازی شدن آموزش بسیاری از دروس، در اختیار داشتن کتاب های راهنما میتواند کمک خوبی به آموزش دانش آموزان و دانشجویان کشور کند، از این رو اساتید محترم در دانشگاه و مقاطع تحصیلی ابتدایی و دبیرستان میتوانند اقدام به چاپ کتاب علمی و درسی خود با کمک نشر متخصصان نمایند.

چاپ کتاب درسی هنرستان

هنرستان های کشور با اینکه بیشتر به آموزش کارهای عملی و فنی در محیط کارگاه میپردازند اما برای آموزش برخی دروس خود نیاز به کتاب درسی نیز دارند که این کتاب ها باید زیر نظر آموزش و پرورش کشور به چاپ برسد و تایید شود، اما اگر شما استاد یکی از دروس مقطع هنرستان هستید و قصد دارید با چاپ کتاب کمکی درسی به پیشرفت دانشجویان خود کمک کنید، میتوانید همین حالا با مشاورین ما تماس گرفته و چاپ کتاب علمی و درسی خود را استارت بزنید.

چاپ کتاب علمی و درسی در چاپخانه بهار

چابخانه بهار همان طور که میدانید یکی از پرفروش ترین انتشارات کشورو همچنین بهترین و پرکارترین انتشارات در سال های ۹۷ تا ۱۴۰۰ شناخته شده است، از این رو خدمات چاپ کتاب علمی و درسی در مجموعه ما با رعایت اصول و اخذ مجوزهای لازم در تیراژ بالا و با قیمت مناسب صورت میگیرد، چنانچه برای چاپ کتاب درسی و علمی در مقطعی خاص از تحصیل نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید، میتوانید با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس گرفته و درخواست خود را مطرح نمایید.

دانش‌آموزان برای درس خواندن به محتوا نیاز دارند و این محتوا، سالیان سال است که از طریق کتاب درسی در اختیار بچه‌مدرسه‌‌ای‌ها قرار می‌گیرد.

تا چند سال پیش کتاب‌های درسی به دو روش در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گرفت؛ در روش اول که مخصوص دبستانی‌ها بود؛ والدین بچه‌ها در هنگام ثبت‌نام در مدرسه، مبلغ کتاب را پرداخت می‌کردند و در اولین روزهای مدرسه، کتاب‌های درسی بین دانش‌آموزان توزیع می‌شد.

در روش دوم که مختص دانش‌آموزان راهنمایی و دبیرستانی بود، کتاب‌های درسی در شهریور ماه هر سال از طریق کتابفروشی‌ها و فروشگاه‌های لوازم‌التحریر فروخته می‌شد.

کم‌کم سازمان پژوهش به این سمت رفت که ثبت سفارش کتاب‌های درسی به صورت الکترونیکی باشد و این روند در ابتدا برای دوره‌های ابتدایی آغاز شد؛ به این شکل که ثبت‌نام از طریق سامانه  یا  هم به صورت فردی توسط خانواده و هم به صورت گروهی توسط مدرسه انجام شده و کتاب‌های درسی به روال گذشته در نخستین روزهای سال تحصیلی از طریق مدرسه توزیع می‌شد.

اما چند سال بعد، ثبت سفارش کتاب‌های درسی دوره متوسطه اول و دوم و حتی هنرستانی‌ها هم به این شیوه انجام شد؛ شیوه‌ای که برای کتابفروشی‌ها خوشایند نبود چرا که توزیع کتاب درسی در مدارس انجام می‌شد.

با توجه به اینکه ثبت سفارش کتاب‌های درسی از ۲۲ فروردین آغاز شده است، به سراغ محمد علوی‌تبار معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی رفتیم تا درباره چگونگی توزیع کتاب‌های درسی صحبت کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما

Secured By miniOrange